Strona główna
SklepO firmieKontakt  
 
Dvd ZapowiedziDVD ZapowiedziDVD NowościDVD PromocjeKatalog FilmówKino ZapowiedziKino ZapowiedziNasze filmyPressroom
     
OBIECUJĄCY POCZĄTEK
 

Tytuł oryginalny: Un Début Prometteur
Premiera: 9 października 2015
Gatunek:   Komedia/Dramat
Reżyseria: Emma Luchini
Produkcja: Francja

 

„Obiecujący początek” to najnowszy film Emmy Luchini, świeżo upieczonej laureatki Cezara 2015 za najlepszy film krótkometrażowy (La Femme de Rio)

„Obiecujący początek” to rozkoszna, bezpretensjonalna, lekka, ale i wzruszająca historia o miłości, wieku, iluzji i oczarowaniu. Ilustruje te momenty w życiu, kiedy pośrodku banalnego zdarzenia, spotkanie pewnej osoby może przemienić się w coś magicznego.

Martin (Manu Payet), 38-letni pisarz odnoszący sukcesy, a mimo to zbyt rozczarowany, by cieszyć się życiem, wraca do rodzinnego domu, do swojego ojca (Fabrice Luchini) ogrodnika, niepoprawnego romantyka, który próbuje ukryć swoją samotność. Spotyka tam Gabriela, 16-letniego brata, egzaltowanego i idealistycznego, któremu bez wytchnienia będzie próbował obrzydzić miłość. Ale to wszystko do czasu pojawienia się Mathilde (Veerle Beatens), seksownej, rozpromienionej, radosnej i pełnej życia młodej kobiety,  która przewróci ich świat do góry nogami.

Reżyserka o filmie:
„Nie było łatwo znaleźć Mathilde. Chciałam, żeby to była kobieta nieuchwytna, radosna bez powodu, uciekającą przed miłością i zobowiązaniami. To ona popchnie opowieść w nowym kierunku. Mathilde należy do tych ludzi, którzy trzymają swoje życie w trzech walizkach i są w stanie wyjechać w każdej sekundzie. Tak jak to powiedziała Gabrielowi: „Pewnego dnia zniknę i będziesz smutny…”. Poza tym to musiała być dziewczyna, która sprawia, że wszyscy się z nią zgadzają, jak prawdziwa kobieta, w której wszyscy się mogą zakochać. No i, to nie było zamierzone, ale jej lekki, nieokreślony akcent nadał postaci nutkę tajemniczości, którą uwielbiam.”

 

 Patroni medialni:

Zdjęcia:
 
       
 
Pliki do pobrania:
PRESSBOOK
Pobierz katalog » (5309kB)
 
 
Zwiastun: