Strona główna
SklepO firmieKontakt  
 
Dvd ZapowiedziDVD ZapowiedziDVD NowościDVD PromocjeKatalog FilmówKino ZapowiedziKino ZapowiedziNasze filmyPressroom
     
ANIOŁ ŚMIERCI
 

Tytuł oryginalny: Wakolda  
Premiera: 14 luty 2014
Gatunek: Dramat, Thriller
Reżyseria: Lucía Puenzo
Produkcja: Argentyna, Francja, Hiszpania, Niemcy, Norwegia

„Anioł Śmierci” jest argentyńskim kandydatem do OSCARA.

1945 rok: z pomocą Banku Watykańskiego i tajnej, zrzeszającej byłych SSmanów organizacji Odessa, najgroźniejsi zbrodniarze wojenni przedostają się na tereny nie objęte ekstradycją do Europy. Niezbadanym, wciąż dzikim, ogromnym terytorium na którym najłatwiej można się schować, a które kulturowo i historycznie, z racji wieloletnich związków, wciąż znajduje się pod wpływem Niemiec, jest Ameryka Południowa, a szczególnie Argentyna. To ona staje się mekką dla uciekinierów.

1962 rok: sympatyczna rodzina z dwójką dzieci, jadąca objąć w spadku po zmarłej krewnej piękny hotel nad jeziorem, spotyka na swej drodze przystojnego, kulturalnego Niemca. Nieznajomy z łatwością nawiązuje z nimi kontakt wkupiając się bez trudu w łaski czwórki bohaterów, stając się niebawem pierwszym, nie sprawiającym kłopotów gościem pensjonatu. Szczególnym zainteresowaniem obdarza on, mającą problemy ze wzrostem, córeczkę poznanego małżeństwa.

Przedstawiając się jako specjalista od genetyki, oferuje swoją pomoc. Tak, z pozoru niewinnie, rozpoczyna się  mrożące krew w żyłach, spotkanie z potworem.

Tajemniczym gościem okazuje się bowiem nie kto inny, ale osławiony  Anioł Śmierci – Josef Mengele – jeden z najbardziej poszukiwanych zbrodniarzy wojennych, niosący śmierć "lekarz" z Oświęcimia. Film Lucii Puenzo to jednocześnie oparta na faktach przypowieść o złu, a zarazem fantastyczny, wyjątkowo emocjonujący, rasowy thriller. 

 

Patroni medialni:

 

Zdjęcia:
 
       
 
 
Zwiastun: